PSYCHOPAKIET
To działa
Skuteczność potwierdzona badaniami
Zauważalna poprawa jakości życia
Większość pacjentów uczęszczających systematycznie na psychoterapię doświadcza znacznej poprawy jakości życia. Terapia pomaga zrozumieć siebie i poukładać ważne życiowe sprawy. Daje rozwiązania codziennych problemów.
Skuteczna terapia online
Terapia online nie odbiega jakościowo od tej prowadzonej w tradycyjny sposób – stacjonarnie. Gwarantem jej skuteczności jest relacja pomiędzy uczestnikami, która jest tak samo wartościowa, jak ta budowana w gabinecie.
Polepszenie się stanu zdrowia
Badania wskazują, że pod wpływem oddziaływań terapeutycznych znacząco zmniejsza się odczuwany poziom stresu, co pozytywnie wpływa na poprawę zdrowia i ukojenie dolegliwości takich, jak np. bezsenność czy spadek libido.
PSYCHOPAKIET
Artykuły
Blog
Opublikowany
28. maja
Skąd wiedzieć, kiedy iść do psychologa?
Opublikowany
28. maja
Psychopakiet - program benefitowy dla pracowników
Opublikowany
28. maja
Jak radzić sobie ze stresem w pracy?
Warto przeczytać
Porozumienie bez przemocy. O języku życia, Rosenberg B. Marshall
Przepis na naukę sprawnej komunikacji. Recepta na relacje bez agresywnych komunikatów słownych oraz wzajemną akceptację.. Nauczysz się rozmawiać nawet z najtrudniejszym rozmówcą.
Wyloguj swój mózg, Anders Hansen
Jak zredukować stres i poprawić efektywność? Jak stałe bycie online wpływa na organizm? Znajdź kilka ciekawych porad, odetnij się od internetu. Zadbaj skutecznie o własną psychikę.
Umysł ponad nastrojem, Christine A. Padesky, Dennis Greenberger
Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia. To praktyczne i skuteczne wskazówki, podpowiedzi oraz ćwiczenia dla wszystkich, którzy chcą pracować nad sobą i swoim zdrowiem psychicznym. Lektura pomaga zrozumieć siebie i może....
Człowiek w poszukiwaniu sensu, Viktor Frankl
Rozważania na temat człowieka i jego miejsca w świecie prowadzone przez psychiatrę, byłego więźnia obozu koncentracyjnego. Ponadczasowe dzieło dotyczące sensu ludzkiej egzystencji.
Myślenie czarno-białe, Kevin Dutton
My kontra Oni. Dobro kontra Zło. Czy świat naprawdę jest czarno-biały? Skąd bierze się ludzka skłonność do popadania w skrajności? Dlaczego ciągle etykietujemy rzeczywistość?
Emocjonalne pułapki w związkach, Eckhard Roediger, Bruce A. Stevens
Jak przełamać negatywne wzorce? Jak pozbyć się determinantów, by stworzyć silny i szczęśliwy związek? Poradnik wspomagający rozwój stabilnych fundamentów.
Relacje na huśtawce, Matthew McKay, Fanning Patrick, Lev Avigail, Skeen Michelle
Poszerz świadomość własnych zachowań. Sprawdź, co ogranicza Cię w relacjach międzyludzkich. Książka skupiająca się na procesie tworzenia więzi z sobą samym i innymi.
Factfulness, Rosling Hans
Dlaczego myślimy źle o świecie, skoro... jest lepszy, niż nam się wydaje? Jak stereotypy zastąpić realną wiedzą? Zmień postrzeganie rzeczywistości, zwalcz czarnowidztwo!
Warto obejrzeć
Green Book, reż. Peter Farrelly
Wartościowa historia przyjaźni początkowo dwóch zupełnie różnych mężczyzn. Dzieli ich zarówno status majątkowy, wykształcenie, jak i kolor skóry mający w czasach, do których przenosi nas film, duży wpływ na postrzeganie poszczególnych osób.
Historia małżeńska, reż. Noah Baumbach
Poruszająca historia małżeństwa, które po dziesięciu latach spędzonych razem postanawia się rozejść po to, by każde z osobna mogło odkryć siebie na nowo. Obraz bliskich sobie ludzi, którzy wciąż się o siebie troszczą, ale nie potrafią już ze sobą rozmawiać.
Bez tajemnic, serial HBO
Serial z przymrużeniem oka przedstawia pracę psychoterapeuty praktyka. Widz ma okazję zapoznać się z charakterystyką zawodu terapeuty, urozmaiconą problemami pochodzącymi z jego życia prywatnego, historiami pacjentów i ich reakcjami na proces terapeutyczny.
Atypowy, reż. Seth Gordon
Nastolatek z objawami spektrum autyzmu pragnie samodzielności. Poszukując miłości i niezależności, mierzy się z problemami identycznymi jak jego rówieśnicy. Udowadnia, że nie istnieje żadna miara ludzi normalnych, w którą się nie wpisuje, a każdy człowiek jest inny.
Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, reż. Paweł Łoziński
Historia dwóch kobiet, matki i córki, które spotykają się na psychoterapii. Minimalistyczny film opowiadający o poszukiwaniu akceptacji, walce o lepszą relację i cierpieniu, które zadają sobie nawzajem najbliżsi. Warto obejrzeć, by zobaczyć proces psychoterapii.
Motyl Still Alice, reż. Richard Glatzer, Wash Westmoreland
Film ukazujący perspektywę zarówno osoby zmagającej się z chorobą Alzheimera, jak i jej rodziny. Przeprowadza widza przez wszystkie stadia schorzenia – od początkowych drobnych dolegliwości po niemal całkowitą utratę osobowości. Wzruszający i pouczający.
Miłość w spektrum, reż. Cian O’Clery
Serial dokumentalny opowiadający historie nastolatków ze spektrum autyzmu poszukujących miłości. Udowadnia, że każdy jest do niej zdolny i jej potrzebuje. Poszerza wiedzę na temat funkcjonowania osób ze zdiagnozowanym spektrum i pomaga zobaczyć świat ich oczami.
Manchester by The Sea, reż. Kenneth Lonergan
Historia człowieka mierzącego się z traumą, którego cechują destrukcyjne i niezrozumiałe zachowania. Widz zapoznaje się z jego bolesną historią, którą desperacko próbuje porzucić. Paradoksalnie pozorne odcięcie się od problemów tylko je nasila.
Rozdarte dusze, reż. Robert Greenwald
Ukazanie oblicza alkoholizmu i wynikających z niego dysfunkcji w rodzinie. Obserwujemy nałóg głównego bohatera, współuzależnienie żony oraz reakcje dzieci. Sytuacja w domu się pogarsza, a mąż zmuszony jest do podjęcia leczenia.